Ревізійне ендопротезування

Share

Ревізійне ендопротезування - операція по заміні ендопротеза.
У той час як техніка первинного (одноетапного) ендопротезування вже давно стандартизована у всьому світі, ревізійне ендопротезування є досить непередбачуваною операцією, що вимагає від хірурга творчого підходу і великого професіоналізму.
У випадку інфікування ендопротеза, при сильному руйнуванні кісткової тканини в місці фіксації ендопротеза, а також при загальному важкому стані пацієнта не завжди штучний суглоб, що вийшов з ладу, може бути замінений відразу на новий. У цьому випадку видалення пошкодженого ендопротеза без установки нового може бути найкращому вибором, так як повторне ендопротезування може закінчитися невдачею або значно погіршити стан здоров'я пацієнта, а в рідкісних випадках привести до смертельного результату. Видалення ендопротеза не означає, що пацієнт приречений на дотримання постільного режиму на час боротьби з інфекцією.
Забезпечити часткову мобільність і зберегти м'язи в певному тонусі можуть тимчасові цементні імплантати (спейсери), що встановлюються на строк до 6 місяців, іноді більше. Спейсери бувають цементні і металоцементний, серійні і виготовлені індивідуально, з одним або двома антибіотиками, а також без антибіотика.

Найбільш частими причинами показань до ревізійного ендопротезування (одноетапне, двоетапне) є:

  • нестабільність з'єднання ендопротеза з кісткою;
  • інфекція ендопротеза;
  • перелом кістки, до якої фіксований компонент ендопротеза;
  • механічна поломка ендопротеза;
  • зношування деталей ендопротеза.
Українська
Термины: 

© 2013 Tecres-Ukraine, Ltd. Creation and promotion of sites. SEO optimization MOVER.